Čeština / English / French /

Události

Le Rendez-Vous jaro 2019

Date: 12. Dubna
Time: 10h00

Trh plný zážitků, chutí, vůní, designu s nádechem Francie. Letos slaví festival BONJOUR BRNO 25 výročí!
I letos se potkáme v krásných prostorách Moravská galerie v Brně v Místodržitelský palác a na Moravském náměstí u Jošta.

St Emilion jsou vinice v dědictví UNESCO od roku 1999 díky kvalitě svých vín, ale také pro historii městěčka a jeho krajin. St Emilion jsou vína jedinečná a můžete je rozpoznat mezi 1000 druhy vín. Právě jedinečné smíchání Merlot (60%), Cabernet Sauvignon (30%) a Cabernet Franc (10%) dávají specifičnost vína St Emilion. Navíc kvalita půdy umožňuje hroznům rozvíjet jejich potenciál a zvláště Merlot, který dává tomuto vínu jedinečnou zakulacenost s vůní červeného a černého ovoce. St Emilion má mikroklima. Zimy nejsou chladné a léta jsou teplá s pozvolným přechodem do babího léta. Půdy jsou většinou jílovité a vápenaté. Tak dávají složitost a harmonii vínu. Jemnost vínu dodává Cabernet Franc, délku a taniny dává Cabernet Sauvignon. Touto kombinací vznikají úžasná vína. 4 označení St Emilion (Saint-Emilion, Saint-Emilion Grand Cru, Lussac Saint-Emilion a Puisseguin Saint-Emilion) vás ujistití o kvalitě těchto vín a jejich původu...  

Pojďme otevřít láhev a vychutnat si skvělý zážitek z tohoto vína (odkaz vína St Emilion)Château Lestage
Bohatost a sytost Merlotu, velkorysé aroma, dlouhá délka na patře to jsou charakteristiky regionu St. Emilion. Hovězí pečeně a kořeněná zvěřina budou dobře doprovázet toto víno.  

Château Lys Gombaud
Toto víno se velmi podobá vínu Chateau Lestage. Je zde cítit jeho silný charakter typický regionu St. Emilion. Zvěřina může dobře doprovázet toto víno.

Alain-Daniel Boulaz

Vína z Bordeaux

Pít víno je dobré, ale víme něco o víně, které právě pijeme? Tento článek Vám přiblíží víno z oblasti Bordeaux - z hlediska historie a specifikace této oblasti...

Facebook

Twitter